Bugün 06 Nisan 2020, Pazartesi         
Bizi Takip Edin!   
 

 

 

 

Hakkımızda

Makrosan makina 2014 yılından bu yana olarak paslanmaz elek teli ve Sprey Kurutucu Nozulları ithalatını yapmaktayız

 

Paslanmaz elek teli kullanım alanları: Filtre Sanayi, Granit Ocaklarında, Tarım ve Makine Sanayinde, Endüstriyel Mutfak, Gübre Sanayinde, Otomotiv, Tekstil, İlaç Seramik ve birçok sanayi ve sektörde kullanılmaktadır.

Ayrıca her türlü hammadde elemede süzgeç ve filtre teli olarak kullanılır. Yüksek sıcaklığa ve asidik ortamlara dayanabilmesi açısından da çoklukla tercih sebebi olmaktadır.

 

,Paslanmaz elek telleri, krom-nikel yapıya sahip paslanmaz metalin kullanım amaçlarının ne kadar önemli ölçüde ve geniş bir ağ üzerinde olduğunun bir göstergesi olup, maalesef ülkemizde kullanım oranı çok düşük seviyededir. Bunun tabi ki birçok etkenleri var. İlk etken olarak hepimizin bildiği üzere paslanmaz krom-nikel çeliğin ilk bakışta fiyat yönünden pahalı bir malzeme oluşudur.Fakat unuttuğumuz ve de gözden kaçırdığımız bir nokta çok önemli. Paslanmaz krom-nikel çeliğin dayanıklılığı kısaca ömürlük bir malzeme oluşu dikkatlerden çoğu zaman kaçmaktadır. Bırakalım uzun ömürlü malzeme oluşunu işin bir de hijyen ve sağlık tarafı var. En önemlisi bu değil mi ki zaten ?Kısaca teknik yönden göz atacak olursak bu ürünler; imalatlarda ve filtreleme amaçlı olarak kullanılmaktadırlar. Korozyon dirençleri ve dayanıklılık mükemmeldir. Paslanmaz çelik elek telleri; AISI 304 ve AISI 316 olmak üzere iki gruptur. AISI304 %18 krom ve %8 nikel içerir. AISI 316 ise %18 krom ve %10 nikel içerir. Ayrıca %2 molibden alaşımlıdır. Molibden tuzlu su ve asit ortamlarında korozyona karşı direncini arttırır. Ancak AISI 316, AISI 304′ e göre daha pahalıdır.

 

Ad Soyad

Mesajınız


Telefon
E - Posta Adresiniz